Informace o nás

Jsme skupina lidí, která se postupně vytvořila v průběhu minulých dvaceti let z vedoucích letních táborů s počítači PMD-85 pořádaných tehdejším ODPM Mladá Boleslav, později už samozřejme bez počítačů PMD a ve spolupráci se současným DDM Na Výstavišti v Mladé Boleslavi.

V roce 2004 jsme zjistili, že všechny "děti", které s námi na akce jezdí, jsou už naši staří známí a hlavně je jim víc let než by mělo být. Vrátili jsme se tedy ke kořenům, udělali jsme nový nábor na školách a začali jezdit opět s dětmi od 7 do 14 let. Nejčastějšími novými příchozími byli kamarádi, spolužáci a příbuzní dětí, které s námi už na nějaké akci byly. Potěšilo nás to, považovali jsme to za dobrou reklamu.

A stále považujeme. Dalším logickým krokem bylo tedy v roce 2007 získání právní subjektivity, takže od dubna 2008 se můžeme pyšnit názvem Klub PMD, občanské sdružení. Stále pro děti pořádáme v průběhu školního roku pravidelné jednodenní výlety, tematické víkendové akce, a každý rok i dvoutýdenní letní tábor se zajímavou legendou a celotáborovou hrou.

Všechny informace o složení našeho týmu vedoucích, o konkrétních akcích minulých či připravovaných, nebo o základnách, na které jezdíme, najdete na těchto stránkách. Pokud potřebujete nějakou informaci, kterou zde nenajdete, neváhejte nás kontaktovat přímo.

Při plnění našeho programu spolupracujeme se základními školami zejména v okrese Mladá Boleslav a v okolí, rovněž s domy dětí a mládeže a s dalšími občanskými sdruženími a organizacemi s podobnými cíli a programem.

Vzhledem k našemu statutu neziskové organizace jsme se rozhodli pro zveřejnění našeho transparentního bankovního účtu (2600024929 / 2010).  Máte-li zájem podpořit naše aktivity finančním příspěvkem, můžete tak učinit platbou na uvedený účet. Pokud byste chtěli pomoci jiným způsobem (sportovním vybavením pro děti, slevou pro pobytovou akci na Vaší základně, volnou místností pro klubovnu, apod.), kontaktujte nás prostřednictvím emailu nebo telefonu (Kontakty).

Děkujeme všem, kteří tak už učinili. Jejich seznam je na stránce Poděkování.


Finance

Jak už bylo řečeno, jsme nezisková organizace a jako taková stojíme před těžkým úkolem. Musíme udělat akce, které jsou zajímavé a které splní očekávání dětí zvyklých na triky, kouzla a nákladné efekty moderního zábavního průmyslu. Zároveň ale musíme vyjít s penězi, které máme.  

Nesnažíme se z rozpočtu akcí dosáhnout zisku a všichni určitě pamatujeme doby, kdy jsme na konci akce sedli, vytáhli peněženky a dorovnali "účet" na nulu. V současné době jsme již naštěstí s touto tradicí přestali. Pokud dnes skončí akce s malým ziskem, víme, že si příště můžeme dovolit utratit o trošku víc.

Všichni členové své zapojení do klubových aktivit dělají bez nároku na finanční odměnu a jak je vidět na našem klubovém vybavení, tak čas od času přidají nějakou "maličkost", která se da využít při aktivitách klubu.

Cenu víkendových akcí se nám poměrně dlouho (k překvapení všech) povedlo udržet na stálé výši. Zdražení potravin a energií nás donutilo posunout cenu za standardní víkendový pobyt na 390,- (resp. 400,-) a věříme, že s touto cenou opět několik let nebudeme muset hýbat.

Po každé akci je samozřejmě k nahlédnutí její rozpočet.

Na běžný chod sdružení (webhosting a pod.) se snažíme využívat peníze sponzorů, a proto je každý takový sponzor vítán.

Není těžké udělat zajímavou víkendovou akci s rozpočtem 50 000,- Kč; my to ale dokážeme s částkou daleko menší.


Kontakt

Klub PMD, z.s.

Jana Palacha 1103, Mladá Boleslav, PSČ 293 01

+420 732 583 484