PMD 2012 - Den 8.

10.07.2012 15:57

07.07.2012

Reportáž:

Dnešní den si táborníci hodně užili. Hned po velmi náročné rozcvičce podvedením Pepíčka a Renči den začal každodenními semináři, které si děti volé podle libovolného tématu. Semináře skončily těsně před obědem a po poledním klidu následovaly hry vymyšlené dětmi. Táborníci vymysleli 2 hry, které měli hrát všechny děti, ale i vedoucí a praktikanti. Hráli se hry jako: Hu tututu, levitující koberec, Němý běžec, atd.. Všichni si užívali zábavy a těšili se na připravený táborák. Bohužel kvuli nepředvídatelnému dešti se táborák musel odložit na neděli a program byl nahrazen vybíjenou nebo hutututu. Všichni šli spát unavení a zmlácení, ale přesto na některých pokojích byl hluk a povyk až do 23:00 hod.. Celý den byl fakt bezva!!!

Zapsal tým Růžový kojoti

Jak to bylo doopravdy (aneb z pohledu vedoucího):

A přesně tohle je ten důvod, proč vlastní reportáže píšou i vedoucí. Ranní rozcvička nebyla vůbec náročná. Byla o trošku ztížená pozdním příchodem téměř poloviny tábora, ale náročná určitě nebyla.
Dopoledne byly pro děti připraveny semináře. A to opět od pohodových s filmem až po "složitější" s angličtinou. I když .. nejsložitější byl tento den dřevorubecký seminář, kde jsme se učili, jak rychle a dobře dostat z lesa ležící dřevo. Jak říká klasik "dřevo, které stojí je tabu".
Jelikož víme, že každý rok se na spoustu her nedostane, nechali jsme hry na odpoledne plně v režii dětí. Připravili hry, které si chtěly zahrát proti vedoucím. Z připravených her se vybraly ty hratelné a vrhli jsme se na to. Jelikož pořád máme ještě spoustu síly, většinu her jsme vyhráli, ale naše skóre se do celotáborové hry nepočítalo.
Postavený táborák nám trochu smočil déšť (o den později už zapálení proběhlo v pořádku), tak jsme zvolili náhradní program a v deset vyrazili do peřin. Určitě v noci někdo povídal až do pozdějších hodin, ale to už tak bývá a nikdo si z toho nedělá těžkou hlavu.

Zapsal Joska

Fotogalerie:

—————

Zpět


Kontakt

Klub PMD, z.s.

Jana Palacha 1103, Mladá Boleslav, PSČ 293 01

+420 732 583 484