PMD 2012 - Den 12.

11.07.2012 23:14

11.07.2012

Reportáž:

Dnešní den začal překvapivě jako každý jiný – budíčkem a rozcvičkou. Po ranním nástupu jsme se nasnídali a jako dopolední program nás čekala návštěva Červeného kříže první pomoci z Ml. Boleslavi. Poté si s námi zahráli oblíbenou hru – motýlky. Všichni jsme se pořádně vyřádili a šli na oběd společně i s záchranáři. Služ. odd. byli dnes Růžový Kojoti a vedoucí dne Pepíček. Další program, tedy odpolední jsme se vydali po nedalekém okolí hledat kartičky, zniž jsme skládali indiánské pořekadlo. A na závěr dne to dokončil večerní Ceteh (poslední) a zbírání dřeva.

Zapsal tým Růžový kojoti

Jak to bylo doopravdy (aneb z pohledu vedoucího):

Středeční táborový den byl sice slunečný, ale trochu chladný. Dopoledne za námi přijela návštěva z Mladé Boleslavi – Červený kříž, který nám přijel ukázat, jak se postarat o raněné. Vybrali si pár dobrovolníků mezi dětmi, kteří hráli zraněné a ostatní děti je v oddílových skupinkách zachraňovaly. Jarda hrál nešikovné dítě, které si popálilo ruce o oheň, Dan byl v bezvědomí a nedýchal, Terka měla velkou řeznou ránu na ruce a Eliška měla zavřenou zlomeninu na ruce. Ostatní děti chodily mezi raněnými a snažily se jim pomoc. Pokud si nevěděly rady, ochotní zdravotníci jim poradili a vše vysvětlili.
Jelikož před obědem zbylo trochu času šlo se i se zdravotníky do lesa hrát hru Motýlci. Při které se všichni pobavili. Zdravotníci z Červeného kříže s námi ještě poobědvali a poté odjeli.
Za dobré chování byl dětem prodloužen polední klid. Odpoledne hrály děti týmovou hru, při které v lese hledaly kartičky s písmenky, ze kterých skládaly indiánské přísloví. Na začátku trochu bloudily, ale nakonec cíl našly. Kromě týmu Appaloosa Ellis (zelení) měly děti se složením přísloví trochu problémy. Následoval večerní nástup a večeře. Poté si děti po týmech dohrály Ceteh a zbytek sháněl dřevo na plánovaný táborák. Příprava dřeva se naštěstí obešla bez úrazů. Dobrou noc!

Zapsal ospalý zdravotník

Fotogalerie:

—————

Zpět


Kontakt

Klub PMD, z.s.

Jana Palacha 1103, Mladá Boleslav, PSČ 293 01

+420 732 583 484