PMD 2011 - Den 13

14.07.2011 23:33

Reportáž:

Jsme v Brazílii. Ráno po snídani vyrážíme na fotbalové hřyště, kde na nás čeká první návštěva. Když jsme dorazi, obsadili jsme připravené lavičky a čekali, co se bude dít. Na jedné brance byla pověšena černobílý pytel na určování směru větru na letišti. Přichází starší pán s ovladačem a velkým modelem letadla. Byl to větroplach s malým motůrkem na trupu. Vyhodil ho do vzduchu a dělal s ním různé triky. Potom jiný muž létá s větším motorovým letadlem a vypouštěl šedý kouř. Byl hlučný ale mě osobně se líbil víc. Poté jsme se šli nasvatšit do tábora a začali velký sportovní turnaj vybice. V polovině vybiky byl obět a potom jsme šli k obecnímu úřadu na 2. návštěvu. Přijeli tam hasiči a ukazovali nám své vybavení a pouštěli nás do kabyny. Poté nám ukazovali slanování a záchranu někoho zavěšeného na laně. Poté si to dvě vybrané děti mohly zkusit, jaké je to být zachraňován a ještě zvedali Pepíčka na nosítkách. Pak přinesli velkou krosnu, ve který byl dlouhý modrý tunel, který připojili ke zvedací plošině a vyjeli s ní nahoru a několik dětí a Goblin se svezli dolů. Několik spálenin jinak prý všechno v pohodě. Poté jsme se vraceli do tábora. Dohrály jsme vybiku a nacvičovali dva tance na písničky „Poupata“ a druhá byla volitelná. Po té, co jsme je všem předvedli, byla diskotéka. Nejprve byla na nástupišti a poté se přesunul do tělocvičny. Pak byla večerka a všichni jsme šli spát.

Zapsal (a v nezměněné podobě bylo použito): Vandalové

A jak to viděl vedoucí (aneb co se doopravdy dělo):

Dnešní den byl volnější než jiné, během dopoledne nám byly předvedeny modely několika letadel a jejich akrobatické schopnosti. Bohužel větrné podmínky nebyly zrovna ideální a neumožňovaly tak celou plánovanou ukázku. Odpoledne nám pak zpestřili hasiči ze Škodovky, kteří přivezli zvedací plošinu a auto s technickým vybavením. Kdo chtěl, mohl si vyzkoušet, jaké je to usednout za volant takového stroje a nasadit si hasičskou helmu. Mezitím bylo zájemcům prezentováno jednotlivé vybavení. Následovala ukázka jejich dovedností v podobě slaňování, následném výstupu po laně a záchraně člověka v bezvědomí taktéž na laně. Dokonce si děti vyzkoušeli přenos zraněného vedoucího na nosítkách a společnými silami se jim to i povedlo. Poslední ukázka byla evakuace „ohrožených” dětí ze zvednuté plošiny pomocí tunelu, ve kterém se sjíždělo jako po tobogánu.
Mezi návštěvami byl zahájen turnaj ve vybíjené a jednotlivé souboje mezi týmy prolínaly celý den. Na oslavu tohoto sportovního výkonu zazněla i Spartakiádní „Poupata” s tanečními kreacemi jednotlivých družstev, která vždy měla svůj vlastní volitelný pohybový přídavek na hudbu dle jejich výběru. Tento kulturní program pak volně přešel v diskotéku pod otevřeným nebem až do upadnutí v sladký spánek.

Zapsala: Marcelka

Fotogalerie:

—————

Zpět


Kontakt

Klub PMD, z.s.

Jana Palacha 1103, Mladá Boleslav, PSČ 293 01

+420 732 583 484