PMD 2011 - Den 11

13.07.2011 11:07

Reportáž:

Dnešní navštívenou zemí bylo Japonsko. V noci jsme ovšem letěli přes Rumunsko, kde nejstarší museli vyzkoušet svou odvahu a zachránit zbytek tábora, Po probuzení v zemi vycházejícího Slunce jsme měli rovnou nástup a snídani. Dopoledne jsme vyráběli všelijaké origami. K obědu byla překvapivě čína. Odpoledne jsme procvičili paměť, a hledali jsme a zakreslovali čínská slova. Zbytek odpoledne byl odpočinkový. Večerním programem bylo, japonské kámen, nůžky, papír. A pak klasická večerka!

Zapsal (a v nezměněné podobě bylo použito): Šmoulové & Vlkodlaci

A jak to viděl vedoucí (aneb co se doopravdy dělo):

V noci cestou z Divokého západu do Japonska jsme museli nečekaně zastavit v Rumunsku (máme plochou mapu, takže necestujeme po zadní straně). Několik statečných se muselo postavit mnoha nástráhám a pomoci šílenému vědci zbavit se upířích krav a dalších roztomilých potvůrek.
Naše japonské dopoledne jsme věnovali 折り紙 (origami), každý si zkusil z papíru poskládat nějaké zajímavé zvířátko, nebo alespoň vlaštovku (: Odpoledne jsme trávili opět venku, kde děti běhaly a snažily se naučit se nějaké zajímavé japonské znaky, které pak měly nakreslit (kdo by tomu také říkal psaní) vedoucímu, aby prokázaly, že se znaky naučily.
Jelikož nám krásně svítilo sluníčko, rozhodli jsme se zbytek odpoledne strávit povalováním u bazénu, hraním míčových her a některé děti si znovu něco skládaly z papíru. Večer jsme si zahráli ještě týmovou verzi hry Jan-ken-pon ([džan-ken-pon] ve volném překladu kámen, nůžky, papír) a vyrazili na večerní divadlo, které pro nás zaimprovizovali Klárka, Goblin a Joska.

Zapsal: Mike

Fotogalerie:

—————

Zpět


Kontakt

Klub PMD, z.s.

Jana Palacha 1103, Mladá Boleslav, PSČ 293 01

+420 732 583 484