PMD 2010 - Den 9

11.07.2010 22:41

Reportáž:

Tak dnešní den byl krásný, sluníčko svítilo a my umírali vedrem. Ráno jsme začínali skvělým pochodem do nedalekého lesa, kde jsme hráli ještě skvělejší hru: Motýlky. Cíl hry spočívá v tom, že útočící týmy (děcka) okrádá 2. tým (vedoucí), protože jsme na táboře s pirátskou tématikou, tak vedoucí představovali piráty. Naše "rabování" bylo úspěšné a piráty jsme okradli o všecko.
Protože byli piráti velice naštvaní vyzvali nás na štafetové hry. Ano, všecko jsme prohráli. :( Asi nám to patřilo a tak je skóre 1:1. Pokračovalo se hrou "Hutututu", byl to bodovaný, zábavný turnaj. Po tomto skvělém turnaji k nám přijela návštěva a né jen tak ledajaká. Šermíři, ukázali nám barokní styl boje a odpověděli na spoustu dotazů :). Večer již byl klidný, hrála se nekonečná vybíjená, ale předtím následoval jeden duel v Pepíčku pípni: Adéla Velová Vs. Filip Šmehlík. Duel to byl napínavý ... konečný stav byl 1:2. A teď už jenom "písk" a řev vedoucích "večerka".

Zapsala posádka Bludičky

A jak to viděl vedoucí týmu (aneb co se doopravdy dělo):

Hned ráno se k nám dostala mírně znepokojující zpráva. Na obzoru se objevila pirátská loď. Nenecháme se však jen tak vystrašit, tak nás nenapadlo nic lepšího, než se k lodi nenápadně přiblížit a přepadnout ji. Pirátská loď však skrývala nejen značné množství pokladů různé hodnoty, ale i posádku ostřílených pirátů, kteří své poklady nenechali mizet jen tak. Na naši flotilu však piráti nestačili natolik, aby své poklady uhlídali a my se tak po vyčerpávajícím a napínavém boji vrátili zpět do přístavu ostrova her a pohody. Zbytek dopoledne jsme opět nabírali zpět své síly v místních zátokách.
Odpoledne však dorazilo další překvapení. Posádka námi vyrabované pirátské lodi naštvaně dorazila do přístavu. Piráti samozřejmě chtěli dobít zpět svou potupenou čest. Ačkoliv chtěli spor vyřešit pirátskou cestou, respektovali řád místního ostrova a tak nás vyzvali na čestný souboj v několika hrách, které probíhaly v klidu a pohodě. Ve všech hrách však byli lepší a nám nezbývalo než uznat kvality těchto pirátů a doufat, že se s nimi již nestřetneme na otevřeném moři, kde již nebudou muset dodržovat pravidla ostrova.
Zbytek dne jsme již pokračovali soupeřením mezi posádkami naší flotily v zábavné hře Hutututu. V podvečer se v přístavu ukázala i skupina domorodých šermířů, kteří nás seznámili s barokním způsobem boje s holí, kordem a loučemi. Zbytek večera již probíhal v duchu společných her.

Zapsala: Renata

Fotogalerie:

—————

Zpět


Kontakt

Klub PMD, z.s.

Jana Palacha 1103, Mladá Boleslav, PSČ 293 01

+420 732 583 484