PMD 2010 - Den 6

09.07.2010 09:49

Reportáž:

Dnešní ráno začalo jako každé budíčkem, ale také dlouhou a "tvrdou" rozcvičkou s Mikem. Poté co jsme se protáhli, všichni si uklízeli na bodování, byla snídaně a potom už následovalo vyrábění na OSTROVĚ POKLADŮ, na kterém jsme dnes byli, skrýše na poklad a pro alespoň jednoho strážce (to bylo v lese z přírodních materiálů). Cestou zpět do tábora každý nesl dřevo na následující táborák a už jsme se vrátili akorát tak na oběd. (= Polívka s nudlemi a výborná rajská). O poledním klidu si každý z nás mohl koupit nějaké dobroty na zakousnutí při chuti, chránili jsme si po týmech svůj měšec (ocásek z krepáku) a na závěr tu byl bazén, večeře a sportovní fáborková hra na louce. A tímto končil náš další suprový den.

Zapsala posádka Modrého Kozla

A jak to viděl vedoucí týmu (aneb co se doopravdy dělo):

Dnešní den se všechny posádky doplavily až na ostrov pokladů, kde se nejen skrývají, ale také loupí, všechny možné poklady. Proto hned dopoledne vyrazili po okolí ostrova a vytvářeli skrýše. Snahu o skrýš, která měla pojmout nejen naloupenou kořist ale i jednoho strážce, si udržela pouze jediná posádka. Ostatní se vrhli spíše na úkryty pro celou posádku nebo vyzbrojené pevnosti, o kterých se nedalo ani moc říci, že by byly skryté. Nicméně všechny se povedly, takže odměněn byl opravdu každý.
Odpoledne jsme kvůli vyšším teplotám zůstali v přístavu, kde se každý pirát i námořník musí mít na pozoru a hlídat si svůj měšec, jak nejlépe to jde. V této hře byl měšec (fáborek) přivázán k námořníkovu kotníku. A loupení probíhalo jeho zašlápnutím a utržením majiteli. Byl to opravdu napínaví souboj až do posledních chvil. Po takovém náročném loupení se nemohlo pokračovat jinak, než koupáním v chladných vodách oceánu. Téměř posledním úkolem na tomto ostrově bylo hlídání vlastního pokladu a současné ukořisťování pokladů cizích. Některé poklady byly opravdu tak dobře střežené, že z nich nebylo uloupeno téměř nic.
Protože však po pokladu, po kterém pátrá celá naše flotila, prahnou i další. Musí mít posádky oči na stopkách ve dne i v noci. Celý den se snažili najít ducha mrtvého piráta, který věděl, kde je ukrytý další kousek mapy. Toho však zajal zlý duch a držel v zajetí, protože mu odmítal říci místo ukrytí tohoto dílku. Posádky se proto v nočních hodinách vydaly tohoto zlého ducha vyhnat a za odměnu získat onu část mapy ke ztracenému ostrovu. Zahnat zlého ducha se sice podařilo, ale naneštěstí je všechny stihl proklít. Tak jsme všichni zvědaví, jak se z toho všeho posádky dostanou.

Zapsal: Mike

Pokrok na plavbě po ostrovech

Mapa ostrovů - doplutí na ostrov pokladů

Fotogalerie:

—————

Zpět


Kontakt

Klub PMD, z.s.

Jana Palacha 1103, Mladá Boleslav, PSČ 293 01

+420 732 583 484