PMD 2010 - Den 5

07.07.2010 22:15

Reportáž:

Ráno začíná klasickým budíčkem, rozcvička byla dnes nenáročná a bylo odnešeno včerejší pódium. Po lodním snídaňovém bufetu následovalo lovení vzácných ryb a po jejich dokončení (i když některé ještě nejsou hotové) jsme chytali prastaré želvy, každá měla naklást svá vajíčka na protější stranu pláže (možná vám to přijde brutální, ale z důvodu daného úkolu bylo konáno.
Tento velice namáhavý úkol pro obě strany jsme absorbovali během hodiny. Teď nás čeká trochu více logických úkolů (obracení celty pod 7 lidmi, hra Activity, prolézání pavučiny, nějaká hra jako Twister, a přeskakování po krách). Tentokrát byl večerní nástup prohozen s večeří.
Jestli si myslíte, že bude následovat zabíjení příšery tak ste vedle, to snad bude následovat příště :-).
Teď máme večerní zaměstnání s našim oddílákem, tedy s Pepíčkem.

Zapsala posádka Bludičky

A jak to viděl vedoucí týmu (aneb co se doopravdy dělo):

Budíček byl naplánován jako vždy a vůbec celé ráno proběhlo v již zažitém rytmu. Pro jistotu jsme ještě zkontrolovali, zda se suší zbytek mokrých věcí ze včerejšího promočeného výletu a pak se už vrhli na dopolední program.
Sice se v zápisu týmu dočtete o lovení ryb, ale vrhli jsme se na výtvarnou činnost a vyráběli jsme pomocí balónku a novin namočených ve škrobu rybku, kterou jsme následně ještě malovali. Kdo měl hotovo, se vrhl na sportovní hry a dopoledne uteklo jako voda.
Na odpoledne nás nejdříve čekal blok her na hřišti. První bylo o tom, jak se chudáci želvičky snaží dostat k místu, kde by nakladla vajíčka a námořnicí jim v tom brání a odnáší si je. Každým kolem bylo želviček méně a méně, až byly nakonec uloveny všechny. Druhou hrou bylo přenášení králíka. Jako králík nám posloužila gumová rukavice naplněná vodou. Někteří králíci neudrželi vysoké tempo přenosu a snažili se utéct a někteří praskli a utekli úplně.
Na zbytek odpoledne se týmy vydali na hru nazvanou Zvířecí pětiboj, kde je na každém stanovišti čekal jeden úkol se zvířecí tématikou. Tu měli znázornit divné zvíře, jinde prolézt pavučinou velkého pavouka.
Do večeře už byly všechny týmy zpět. Když zjistily, že se jim nepovede vyjíst kuchyň, tak si sesedly se svým oddílovým vedoucím. Nejprve se řešilo, co/kdo je trápí (pokud vůbec) a pak se hrály hry nebo se jen tak sedělo a odpočívalo.
No a protože uplynulé dva dny byly náročné, tak se po večerní hygieně zalezlo do postelí a tentokrát spali všichni rychle i bez pohádky.

Zapsala: Renata

Fotogalerie:

—————

Zpět


Kontakt

Klub PMD, z.s.

Jana Palacha 1103, Mladá Boleslav, PSČ 293 01

+420 732 583 484