PMD 2010 - Den 2

05.07.2010 13:22

Reportáž:

Den začal budíčkem, a pak jsme měli rozcvičku s Kíťou. Poté jsme měli 1 hodinku na úklid pokojů (Bodování). Po bodování Kíťa zapískala velkej nástup, takže i s tričkama. Dnes, když jsme služební oddíl, tak jsme šli první na snídani, abychom umyli nádobý. Asi 15 minut po snídani jsme se sešli před budovou a tam jsme dostali za úkol udělat pevnou loď, aby se neponořila a aby unesla svíčku, máme na to čas do večera, ale odpoledne bude jiný program. Měli jsme za úkol sehnat 11 věcí, pak jsme je před celým táborem ukazovaly a odevzdávaly postupně vedoucím. Poté následovala hra. Potom byl nástup a po nástupu jsme šli pustit lodě, když sme přišli do základny, tak Kíťa zapískala večerku a tím končí dnešní den.

Zapsala posádka Tibérie (Máca Vránová)

A jak to viděl vedoucí týmu (aneb co se doopravdy dělo):

4. červenec léta páně 2010 začal obvyklým budíčkem a první rozcvičkou v našem Cvikovském přístavu. Následoval úklid v lodních kajutách, který napoprvé dopadl docela dobře. Též jsme měli první ranní nástup, kde nás kromě různorodých informací čekalo i věšení vlajky, kterého se shostili ti nejstarší členové naší posádky. Poté už se všichni námořníci vrhli s chutí na snídani.
Dopoledne jsme se pustili do výroby lodiček z přírodních materiálů, kde se kromě jejich estetické stránky hodnotilo i jejich předvedení. Obojí dopadlo u všech oddílů velice dobře, a to se stihly ještě i smočit v bazénu. Po vynikajícím obědě a příjemném poledním klidu jsme měli za úkol dovybavení lodi, při kterém jednotlivé posádky úspěšně sehnaly 11 předepsaných věcí. A protože nás celým dnem provázelo slunce a vysoké teploty, tak jsme opět většinu odpoledne strávili ve vodě.
Před večeří jednotlivé posádky změřily své síly ve zkušební jízdě a už zase do táborových triček a hurá na večerní nástup. Zde už jednotlivé posádky obdržely první finanční odměny a to formou papírových drahokamů. Po večeři jsme se šli projít k rybníku, kde postupně vypluly naše vyrobené loďky a musíme hrdě říci, že se ani jedna nepotopila (ač to s jednou vypadalo doslova nahnutě). Po návratu na nás čekala už jen večerní hygiena a za kontroly Tiberské noční hlídky jsme se odebrali do svých lodních postelí.

Zapsala: Qětinka

Fotogalerie:

—————

Zpět


Kontakt

Klub PMD, z.s.

Jana Palacha 1103, Mladá Boleslav, PSČ 293 01

+420 732 583 484