PMD 2010 - Den 12

14.07.2010 22:46

Reportáž:

Dnešní den začal písknutím Goblina do píšťalky. Byl to náš den, den nejlepšího týmu, byl to den, kdy měli službu KRYSÁCI z korábu Krysí ocásek. Rozcvička byla pravá pirátská s kapitánem Goblinem. Pak bylo bodování našich kajut. Poté jsme měli ranní nástup.
Dopoledne jsme měli bodovanou hru. Jmenovala se obchodní lodě. Každý tým měl čtyry posádky a chodily jsme různě po louce do Benátek, Janova, Hamburku a Amsterodamu. Každý vedoucí byl v jednom přístavu. My jsme si v bance měli pučit peníze, a pak vrátit ještě o 20% navíc. V Janově jsme si třeba koupili deset diamantů každý po jednom dukátu, a v Amsterodamu jsme je prodali každý za čtyři dukáty. Takhle jsme si měli vydělat co nejvíce dukatů. Háček byl v tom, že nás u toho ještě chytali piráti, kteří nám brali buď peníze nebo nám vzali třeba diamanty.
Odpoledne jsme za vydělané dukáty opravovali lodě, které byly nakresleny na papíře, a my jsme je museli složit dohromady. Pak jsme si měli vzít své oblečení a složit z něj dohromady co největší plachtu, kterou měli držet dva lidi z týmu kolmo k zemi. Něktěří použili kolíčkovou metodu, někteří dělali uzle a někteří to vázali dohromady šňůrou na prádlo. Nejvíce lidí dělali plachtu z triček, ale vyhráli to trička s pláštěnkami. Jednomu týmu se to ani nepodařilo zvednout, ale vypadalo, že to vyhrajou na plnou čáru.
Pak jsme hráli hry, jako třeba velký a malý míč. Nejlepší tým Krysáků našel na nástěnce úkol, takže ještě malinko zbohatli. Na večerním nástupu jsme se dozvědeli o tom, jak kdo dopadl..
Večer jsme ještě hráli nekonečnou vybíjenou. Den skončil písknutím a naši hlídkou, při které se nikdo nemusel vůbec bát.
Dobrou noc a sladké sny přeje tým Krysáků, ale samozřejmě i celý tábor.

Zapsala posádka Krysího ocásku

A jak to viděl vedoucí týmu (aneb co se doopravdy dělo):

Dnešní den, první ze dvou dnů, kdy jsme zakotvili v přístavu Tortuga, byl věnován hlavně opravám lodí našich posádek. Nejprve však bylo potřeba získat na ně dostatek peněz. Proto hned dopoledne mořem ošlehané lodě vyrazily obchodovat do dalších přístavů, nakupovat levné suroviny a jinde je prodávat za více peněz. Všichni si vedli dobře, takže se ještě před obědem stihli i vykoupat. Po obědě a poledním klidu bylo potřeba v pekelném vedru, které sužovalo Tortugu, řádně námořníkům doplnit zábavnou hrou tekutiny v těle. Po osvěžení už nic nebránilo opravě lodí (složení puzzle), stavbě plachty (z dostupného oblečení) a rozvázání zamotaných uzlů na lanech (z vlastních rukou). Po svačině bylo v byrokratické Tortuze potřeba sehnat povolení k vyplutí. Přístavní úředníci samozřejmě byli roztroušeni kde se dalo a ještě zapomněli žadatelům sdělit, že pro vydání povolení vyžadují potvrzený formulář od jiného úředníka, který zas vydává úplně jiný úředník... úplný Kocourkov. Posádky se však nenechaly odradit a všechny povolení získali.
Večer si pak v přístavu námořníci užívali plnými doušky pevné půdy pod nohama :). Nezastavitelně běhali za velkým a malým míčem, vybíjeli se při vybíjené a mrazili při mrazíkovi. Uběhaní se pak šli umýt, v kajutách sfoukli svíčky a ze všech lodí se po celou noc ozývalo jen spokojené chrápání :)

Zapsal: Goblin

Fotogalerie:

—————

Zpět


Kontakt

Klub PMD, z.s.

Jana Palacha 1103, Mladá Boleslav, PSČ 293 01

+420 732 583 484