PMD 2009 - Den 6

09.07.2009 23:31

Reportáž:

Dnešními hlavními úkoly byla pro dopoledne výroba masek a odpoledne Trojská válka. Pro výrobu masek děti použily sádrový obvazový materiál nastříhaný na kousky (viz foto). Trojská válka probíhala v lese jako bitva pěti armád, kdy každá se snažila ukořistit z území ostatních armád jejich vlajku, aniž by zároveň přišla o svou. Střílelo se pumnami. Vítěztví armády Příšerek PMD bylo drtivé. Počasí nás během dne donutilo plány trochu přehodnotit a program místy poposunout, ale nakonec jsme stihli skoro všechno, co jsme plánovali. Vše se podařilo .. až na večerní program, který byl naplánován jako přenos zprávy na větší vzdálenost (signalizací), což se nakonec nikomu nepodařilo především proto, že dětmi navržené systémy signalizace vesměs nebyly úplně domyšlené. Budeme to muset zkusit jindy ještě jednou, a raději i s nějakou teoretickou přípravou.

Jak to viděly děti ze služebního oddílu?

Náš služební oddíl budíčkem poté byla rozcvička s Domčou. A ještě bodování chatek. Na ranním nástupu sme pověsili vlajku české republiky. K snídani jsme měli jako vždy buffet. Snídaně se nám povedla, protože sme si jí dělali sami. A následovalo dopolední zaměstnání. Měli jsme dělat masky, ale pršelo a proto jsme dohráli karbanický turnaj, který vyhráli THM jakmile jsme dohráli tak si někteří odpočinuly nebo dokončili test fyzické zdatnosti. Oběd byl dobrý měli jsme bramborové knedlíky s masem a špenátem. Po obědě sme měli polední klid a tak všichni běželi pro mobily.
Jakmile byl odpísknutý nástup na odpolední zaměstnání při, kterém jsme udělali masky... Masky byly ze sádry. Patlali sme si sádru po obličeji i ve dvojcích... uvidíte na fotkách =o) Po dokončení masek sme hráli trojské války. Které vyhráli modří. Hra vypadala asi takto: každý tým měl vlajku a ostatní týmy se jí snažil ukrást házeli sme po sobě pumny.
K svačině sme měli Pribináčka a Péťa (kuchař) nám k tomu pustil písničku z filmu Ať žijí duchové. Po te jsme měli osobní volno. V 18:30 nám zapískal vedoucí dne nástup, probíhalo udílení táborových peněz. Hned po nástupu jsme měli večeři. K večeři jsme měli zemlbábu. Byla velmi dobrá. Po večeři nám oznámili vedoucí průběh další hry a my jsme se měli v teamech domluvit jak předat zprávu z místa na delší vzdálenost. To nedopadlo velmi dobře. Ani jeden team se netrefil. Po této hře jsme se vrátili do tábora, vyčistili si zoubky a vyrazil do postelí. Dobrou noc.

Napsal oddíl "Mariňáci"

Fotogalerie:

—————

Zpět


Kontakt

Klub PMD, z.s.

Jana Palacha 1103, Mladá Boleslav, PSČ 293 01

+420 732 583 484