PMD 2009 - Den 5

08.07.2009 23:50

Reportáž:

Dnes byl první celodenní výlet. Rozhodli jsme se pro získávání znalostí a tak jsme poklidnou, a hlavně převážně rovnou, cestou lesem vyrazili do Nového Boru do sklárny Slavia, abychom se podívali na výrobu skla. Ti odvážnější a statečnější si vyfouknutí skla mohli i vyzkoušet. Dokonce pro nás byla vyrobena zvláštní várka suvenýrů, abychom si mohli odnést něco na památku. Po řízkovém obědě byl velen rozchod a vyrazilo se na nákupy skladkostí do okolních obchodů. Po srazu jsme se rozdělili na dvě skupinky: informacíchtivou, která se vydala do sklářského muzea a utahanou, která hrála hry s instruktorkami na náměstí. V muzeu jsme dostali kvíz a průvodkyni, která každému vše vysvětlila a po celou dobu prohlídky nám byla k ruce. Když jsme udělali nákup suvenýrů i zde, nastal čas odjezdu. A opět jsme se rozdělili. Jedni z nás se vydali na základnu autobusem a ti odvážnější pěšky. Zvolili jsme trasu kratší, byť v jednom úseku o něco strmější. Cesta proběhla rychleji než jsem čekal, ale asi za to mohl nízký počet členů skupinky a pokec, který celou cestu probíhal. Při zastávkách byla podávána hořká čokoláda na doplnění energie, takže se šlo lépe. Po návratu byl program už přeci jen klidnější a to složený hlavně z pobytu ve sprše a krátké scénky na téma putování hrdiny. Dřívější večerka přišla všem vhod, protože program je náročný a odpočinku je třeba.

Jak to viděly děti ze služebního oddílu?

Dnes neobvykle začal den bez rozcvičky, protože jsme šli na celodeňák. Celodeňák byl blíže neurčený. Na snídani jsme nešli po týmech, ale jako jednotlivci.
V osm hodin jsme museli nastoupit. Tam jsme dostali svačinu. Vyrazili jsme na neurčité místo.
Dorazili jsme do Nového Boru, odkud jsme šli do sklárny, kde byla exkurze. Někteří si vyfoukli nepovedenou vázu.
Po exkurzi jsem dostali řízek, který jsme vtu ránu snědli. Od sklárny jsme pak šli na náměstí, kde jsme dostali rozchod.
Většina lidí šla nakupovat do Tesca. Když jsme vylezli začalo pršet.
Po skončení rozchodu jsme se opět vrátili na náměstí, odkud jsme šli do musea. Když jsme se z něho vrátili, mohli jsme si vybrat jestli chceme jít pěšky nebo jet autobusem.
Na záhladně jsme se všichni museli povinně vysprchovat. Večer jsme každý tým zahráli nějakou scénku z jakékoli výpravy. Takto skončil náš den.
Váš tým
Tady Hlídame My

Napsal oddíl "Tady hlídáme my"

Fotogalerie:

—————

Zpět


Kontakt

Klub PMD, z.s.

Jana Palacha 1103, Mladá Boleslav, PSČ 293 01

+420 732 583 484