PMD 2009 - Den 10

13.07.2009 23:10

Reportáž:

Dnešní program začal už včera. Bylo potřeba vyrazit s Titánem, kterého stavěly děti, na výpravu, která měla zjistit, kde je umístěn zdroj síly našich bohů. Ráno vedoucí zkrátka byli pryč (sice v táboře, ale to byly jen "odrazy", které na děti nereagovaly) a starost o den měl Joskův oddíl "Tady hlídáme my". V plánu bylo zahrát si několik her. Doufali jsme, že se celý den bude pomalu táhnout a celý tábor bude pospávat, postávat, polehávat, a když k tomu ještě přidáme volné hry podle přání a koupání, tak se baterie všech dobijí na maximum a zbytek dní tábora nám uteče jako voda. Oddíl "Hlídačů" se svéhu úkolu ujal s nadšením a zhostil se ho se ctí .. myslím, že se jim vše povedlo. Na tom, co se povedlo i nepovedlo, se shodly nezávisle na sobě nejen ostatní týmy, ale i služební oddíl. Po večeři jsme se vrhli na koupání až do setmění a pak jsme rychle snědli druhou večeři a vrhli se do postelí.

Jak to viděly děti ze služebního oddílu?

Dnes byl obrácený den. Vedoucí šli na dobrodružnou výpravu a jeden tým byl vedoucí. To byli Hlídači. Měli na starost mytí nádobí, chod tábora, takže vymýšleli hry, vytřít jídelnu. Ráno jsme se probudili déle, protože jsme nevěděli, že jsme vedoucí. Zapískali jsme na píšťalku a zacvičili jsme si rozcvičku. Po rozcvičce jsme bodovali. Zařvali nástup a řekli, že jsme vedoucí my. Šli jsme na snídani. Hlídači, jakože teda my, jsme museli umýt nádobí a vymýšlet hry. Dopoledne jsme žádnou týmovou hru nehráli, ale museli jsme povinně napsat dopisy. Odpoledne už jsme hráli tři různé hry. První byla trhání krepáků. Takže jsme na sebe třeba skákali a trhali si krepáky z ruky. Druhá hra neměla hlavu ani patu, takže ji ani vysvětlovat nebudu. Třetí hra byla hledání úkolů. Na louce byli schovány pro každý tým dva úkoly. Jeden byl udělat erb svého týmu. Druhý vymyslet básničku o svém týmu. Třetí úkol byl schovaný v areálu. Tento úkol byl najít něco na co umí hrát každý. Víte co to je? Rumbakoule. Byla schovaná pod jedním stromem. Pak jsme šli na nástup. Tam jsme rozdali poštu. Potom jsme šli na večeři. Po večeři jsme mohli jít do bazénu. Potom se náš tým navzájem kritizoval což mě docela bavilo. A pak byla večerka. Dobrou noc.
Váš úžasný tým
Tady hlídáme my

Napsal oddíl "Tady hlídáme my"

Fotogalerie:

—————

Zpět


Kontakt

Klub PMD, z.s.

Jana Palacha 1103, Mladá Boleslav, PSČ 293 01

+420 732 583 484