Den 9

24.08.2008 00:00

Reportáž:

Nedělní budíček byl později kvůli předešlému táboráku a ráno se obešlo i bez rozcvičky. Po snídani byla naplánovaná trocha tábornické činnosti ve formě pečení moučného hada a vaření čaje. Počasí nám bohužel nepřálo a tak nakonec děti měly celé dopoledne na vytvoření čarovného lektvaru včetně receptu a předvedení své čarodějnice či čaroděje. Oddíly se většinou rozdělily na dvě skupiny. Jedna sháněla suroviny na lektvar a druhá polovina se zabývala líčením a oblékáním čarodějnice. Před obědem je čekala prezentace čarodějné postavy i s jejím zázračným lektvarem. Musím říct, že všechna představení byla vydařená a obzvláště některé z čarodějnic vypadaly opravdu kouzelně.

Po poledním klidu nás čekalo trochu napínání mozkových závitů. Není čarodějnice či čaroděje, který by neovládal různá zaklínadla a kouzla, a proto jsme se rozhodli zahrát si trochu s písmenky a slovy. Děti byly rozdělené na starší a mladší účastníky a následovalo několik úkolů na tvoření slov podle různých kritérií. Např. vymysli co nejvíc slov, která se skládají pouze ze tří písmenek a začínají na B, M, P nebo S. Vymysli co nejvíce slov složených pouze z písmenek ve slově ČARODĚJNICE, a tak dále. A abychom dlouho neseděli, tak je po svačině čekala též hra s kouzly, teď už ale spíše na paměť, spolupráci a taktiku. Každý dostal kartičku, na které bylo uvedeno, zda-li je kouzelník, zaklínač, čarodějnice či mág. Po budově poté byly rozmístěny papíry se znaky kouzel, a kdo je musí předvést. Podle uvedených údajů se děti musely shromáždit, kouzlo se společně naučit a synchronně ho předvést určenému vedoucímu. Aby to nebylo tak lehké, tak se mezi nimi pohybovaly i tři čarodějnice, které jim to učení kouzel trochu ztěžovaly. Večer byl ve znamení odpočinku, a tak se pro inspiraci na projektoru pouštěla divadelní hra Soudné sestry nebo se hrály deskové hry. Před večerkou samozřejmě ještě přišel Vigo a společně s námi se podíval na hezký čarodějnický večerníček. 

A jak to viděly děti ze služebního oddílu?

Ráno byl budíček později kvůli táboráku v předešlý den. Hned na to jsme vyrazili pro potřebné materiáli na lektvar. Měli jsme si vymyslet čarodějnici i s tím lektvarem. Byla to celkem zábavná hra. Pak byl dobrý oběd. O odpoledním klidu jsem s holkama hrála karty. Bylo ošklivo, tak jsme byli vevnitř. Každý tým se rozdělil na mladší a na starší. Johan byl starších a Kíťa u mladších, řekli písmena a měli jsme vymyslet co nejvíce slov. Potom jsme hráli hru magie. Byly jsme rozděleni na čarodějnice, zaklínače, kouzelníky a mágy. Chodili jsme po budově a učily jsme se kouzla, která jsme pak šli ukázat vedoucím. K večeři jsme měli super jídlo. Hned na to bylo promítání večerníčku Soudné sestry.

(služební oddíl Žirafky)

Fotogalerie:

—————

Zpět


Kontakt

Klub PMD, z.s.

Jana Palacha 1103, Mladá Boleslav, PSČ 293 01

+420 732 583 484