Den 7

22.08.2008 00:00

Reportáž:

Loupežnický den začal trochou teorie o různých způsobech dělení kořisti, doplněné o několik praktických příkladů. Při nich si vyzkoušeli, jestli jimi navrhované rozdělení projde či neprojde u ostatních členů bandy. No, neprošlo to každému, někteří se snažili být chamtiví až běda. Následovalo proniknutí k místním loupežnickým gangům, kdy měli sepsat, jak který ze 40 loupežníků vypadá, a na základě dříve zjištěných informací identifikovat nejen kápa jednotlivých tlup, ale i dosud neviděného krále všech loupežníků.

Odpoledne probíhala stavba přístřešků v blízkém lese. Z počátku to vypadalo mnohem slibněji, jak se jim ale krátil čas, tak se z přístřešků stávaly čím dál větší kupky sena. Všechny požadavky však splnily, takže byly uznány a řádně ohodnoceny. Na doporučení zdravotníka v nich však nikdo nepřespával, přestože i mezi alergiky byl dostatek zájemců. Následovalo shánění surovin, jež se snažili co nejhodnotněji prodat ve sběrném dvoře.

Po opékání večeře byl odehrán večerníček o záchraně víly Amálky loupežníkem Rumcajsem a šlo se spát.

A jak to viděly děti ze služebního oddílu?

Dnešek byl na téma loupežníci. Ráno měl Johan přednášku o loupežnictví. Poté sme se přesunuli do lesa popisovat obličeje, celá hra skončila a šupem na základnu. Šli jsme na oběd ten byl dobrý. Po poledním klidu sme šli stavět baráčky do lesa, kde budeme asi spát (jen kdo chce). Stavba skončena, teď jen uloupit suroviny. Vedoucí byli rozmístěni po louce a my k nim běhali pro surovinky. Večer sme se domlouvali že budeme opékat buřty. Seděli sme tedy u ohně a opékali. Před večerkou jsme hráli večerníček a potom museli jít spát. Den byl náročný jako každý jiný tak sme všichni usli hned.

(služební oddíl Orionky)

Fotogalerie:

—————

Zpět


Kontakt

Klub PMD, z.s.

Jana Palacha 1103, Mladá Boleslav, PSČ 293 01

+420 732 583 484