Den 5

20.08.2008 00:00

Reportáž:

Pátý den byl ve znamení čertů. A také celodenního výletu.

Hned ráno všichni nastoupili před chalupou. Pomocí mapy a buzoly určili správný směr a mohli vyrazit. Cílem výletu byla huculská farma na Janově hoře. Cesta nás vedla do kopce. Vypadalo to nekonečně, ale nakonec jsme tam přeci jen došli. Námahu nám farma vynahradila skvělým dětským hřištěm a hlavně projížďkou na koních. Když jsme si všichni odpočinuli a nabrali síly, vyrazili jsme dál - z kopce. Další pochod do kopce byl sice vyčerpávající, ale zvládli jsme to a nakonec jsme přišli na Rezek. Tady jsme si odpočinuli a občerstvili jsme se. Našli jsme tu i hezké místo, kde jsme si mohli zahrát zajímavou hru. Legenda říká, že na Rezku měli sraz mladí nadějní básníci. Bohužel je tu vyčmuchali čerti, kteří sebrali jejich básnické sbírky a rozcházeli je po louce. Úkolem dětí bylo najít kartičky se stejnými symboly, zapamatovat si verše na nich napsané a poskládat z nich básničky.

Když se to všem podařilo, mohli jsme vyrazit na zpáteční cestu. Naštěstí jsme už byli jen kousek od chalupy a šli jsme jen po rovině.

Po večeři jsme si zahráli další čertovskou hru a to Čertovské ocásky. Každý dostal ocásek z krepáku, který přesahoval až na zem. Úkolem bylo šlápnout na cizí ocásek, utrhnout ho a vyřadit tak soupeře ze hry. Nakonec jsme zvládli dvě kola.

Ale to už byl večer. Opět nás navštívil Vigo a podíval se s námi na večerníčky, které si pro nás dnes připravily dva týmy a to Tygří drápy a Žirafky. A protože jsme po výletu byli všichni utahaní, s radostí jsme pak šli spát.

A jak to viděly děti ze služebního oddílu?

Celodenní výlet. Dnes byl první celodenní výlet. Šli jsme se podívat na farmu, kde mají koně a kozy. Vyšli jsme z chaty a vydali se do Vítkovic. Ve Vítkovicích jsme odbočily z cesty a došly jsme lesní cestou na farmu. Bylo to sice dál, ale nakonec jsme tam došly. Na farmě každý snědl svačinu a kdo chtěl mohl se svést na koni. Všichni jsme si výlet užily a vydali se ještě na Rezek. Ten od farmy je docela daleko a nohy nás už bolely, ale vydrželi jsme. Když jsme konečně dorazily na Rezek tak jsme si odpočinuly, zahrály si hru a pomalu jsme šli zpátky. Dorazily jsme na chatu a byli rádi, že jsme tu.

(služební oddíl Tygří drápy - Eliška Rýdlová, Petr Borkovec, Denis Kováč, Žanda Pácaltová, Marcelka Vránová, Radim Hrachovec, Vendy Václavková)

Fotogalerie:

—————

Zpět


Kontakt

Klub PMD, z.s.

Jana Palacha 1103, Mladá Boleslav, PSČ 293 01

+420 732 583 484