Den 4

19.08.2008 00:00

Reportáž:

V úterý nás čekal den plný nejen pohádek, ale i pohádkových zvířátek. Na rozcvičce jsme si pěkně protáhli všechno důležité svalstvo, abychom byli na den hezky připraveni, a pak nás čekal pravidelný úklid a bodování pokojů. Po vydatné snídani jsme se vydali do lesa, kde už byly po lese rozházené papírky s různými pohádkovými postavičkami. Děti měly za úkol papírky nejen najít, případně dostat od chyceného vedoucího, ale hlavně správně spárovat. Objevovaly se zde typické páry jako pejsek a kočička, Bob a Bobek, tak i trochu těžší Petr Máchal a princezna Adélka. Dětem se počítala jen správná dvojice, takže časem je samotné napadlo, že by mezi sebou mohly liché postavičky vyměňovat. Cestou z lesa se pak jen zakřičela „bomba“, abychom prověřili postřeh dětí a šlo se na hřiště na záchranu Popelčiných holoubků. A aby přebírání hrachu, čočky a fazolí nebylo tak jednoduché, tak každý mohl používat jen svou přidělenou lžíci.

Přes oběd a polední klid si děti měly za úkol dohodnout vlastní dorozumívací signály na záchranu ovcí, a to jen za použití písmen „B“ a „E“. Bačům se ale moc nevedlo a do ohrádky správě navedli pouze pár oveček. Následně jsme si zkusili, jak to mají včeličky a broučci těžké, když svými sosáčky sbírají pyl z kvítků. A zde se naopak projevilo pár zdatných čmeláčků a pilných včel. Nakonec si naši dětští záchranáři museli projít zvířecí pyramidou, která sice trvala déle, než jsme předpokládali, a musela se dohrávat i po večeři, přesto se ale většině podařilo zdárně dojít až do cíle. Zvířecí večerníček se z časových důvodů posunul až na příští den, přesto byl každý v deset hodin večer už pěkně zachumlaný v postýlce.

A jak to viděly děti ze služebního oddílu?

Když jsme ráno vstali tak jsme šli na rozcvičku s Kýťou. Po rozcvičce jsme uklízely pokoje aby jsme dostali co nejvíc bodů. Pak po snídani jsme se sešli venku v lese a zahájili dopolední zaměstnání. A to v lese jsme hráli Noemovu archu. Noemova archa je hra, při které se běhá po lese sbírají papírky po lese a tvoří se z nich pohádkové dvojice. Když jsme šli zpět na chatu tak Pepíček zakřičel Bomba. Bomba znamená, že po zakřičení si všichni lehnou patami k bombě. A když jsme byli zpátky tak jsme na hřišti přebíraly hrách, čočku a fazolky s pomocí polívkových lžic. Po přebrání byl oběd a polední klid. O poledním klidu jsme vymýšleli příkazy na ovečky. Ovečky je hra při které se bača snaží navést slepé ovečky do ohrádek pomocí příkazů. Po ovečkách jsme hráli včeličky. Při včeličkách se družstva snaží nazbírat co nejvíce papírků do hrníčků, pomocí brček. Chvíli po včeličkách jsme hráli zvířecí pyramidu. V této hře jde o to procházet stanovištěmi a odkrývat kartičky s napsanými názvy míst až na konec. U této hry se nám poslední půldružstvo vrátilo až v půl desáté. Po půl desáté následovala higiena a večerka. Den byl sice náročný ale tím víc super.

(služební oddíl Žirafky - Renata Krejčová, Veronika Novotná, Marek Martinec, Martin Šabat, Adélka Velová, Jára Hodboď, Monika Tomsová)

Fotogalerie:

—————

Zpět


Kontakt

Klub PMD, z.s.

Jana Palacha 1103, Mladá Boleslav, PSČ 293 01

+420 732 583 484