Den 13

28.08.2008 00:00

Reportáž:

Není od věci pochválit si den, který se doopravdy povedl. A dnešek takový byl. Ráno Johan vysvětlil dětem, jak se hledá poklad (což si vyzkoušely v praxi) a jak a kam je dobré poklad schovat. Jakmile skončil přednášku, byla připravena návštěva z OŘ Policie ČR ze Semil, která nás poučila o odvrácené straně pokladů :o) a ukázala nám i krabičku s drogami (drogy se vrátily a do trubiček nikdo nic nenadýchal).

Po obědě byla připravena hra, ve které bylo potřeba z jedné strany louky na druhou propašovat kontraband. Podle úspěšnosti pak byla rozdělena i kořist na výrobu vlastních šperků. Jelikož bylo krásně, použili jsme i hry na louku plné balíků slámy a pak honem do chaty, kde bylo po večeři potřeba vyrobit šperky.

Jak už víte, tak šperky měly důležitou roliv celotáborové hře. Při závěrečném putování musel každý tým umístit kouzelný šperk na hlavu jedné pohádkové bytosti, a tím zachránit říši pohádek. A jako třešnička na dortu byly tyto šperky umístěny do dražby (můžete je vidět v galerii ze 14. dne).

Před opékáním párků jsme si konečně zahráli oblíbeného pasáka (obdobu softballu) a přestali jsme, až když poslední paprsky zmizely za lesem.

A jak to viděly děti ze služebního oddílu?

Ráno po snídani nám jeden z vedoucích vyprávěl, jak schovat poklad. Potom jsme měli návštěvu od Policie, která nám řekla něco o svém povolání. Pak byl oběd, po obědě jsme hráli pašeráka. Jeden člen z každého týmu byl pašerák. Ostatní z týmu byly celníci kteří měli za úkol chytat pašeráky z jiných týmů. Po této hře jsme hráli mrazíka. Po mrazíkovi se skákalo přes balíky. Potom jsme šli do chaty a vyráběli šperky. Po výrobě šperků byl nástup. Po nástupu hrál kdo chtěl Vítkovického pasáka. Potom byla večeře a po večeři večerka.

(služební oddíl Žlutí)

Fotogalerie:

—————

Zpět


Kontakt

Klub PMD, z.s.

Jana Palacha 1103, Mladá Boleslav, PSČ 293 01

+420 732 583 484