Den 12

27.08.2008 00:00

Reportáž:

Tento den byl dnem samostatnosti. Vedoucí, alespoň psychicky, museli odejít mimo tábor. Místo nich však byla zvolena (částečně losem) zastupující skupinka dětí. Ti měli za úkol nejen připravit pro ostatní program, ve kterém měla být obsažena alespoň jedna nová hra a také nějaká hra, ve které by se mohli ohodnotit, ale měli také dbát na dodržování táborového řádu a denního režimu. Nutno uznat, že se jim to vcelku dařilo, přestože se objevilo více drobných zranění než v kterýkoliv jiný den.

Na večerní maškarní si připravili různé obvyklé i neobvyklé masky a v nich se pak předvedli všem ostatním. Pro zájemce pak ještě probíhala diskotéka. Kdo se jí neúčastnil, odcházel spát. Nakonec však šli spát přeci jen i ti, kteří se účastnili.

A jak to viděly děti ze služebního oddílu?

Místo pravých vedoucích byli na celý den vedoucí z dětí. Dětských vedoucích bylo sedm. A začalo to už od rána při nástupu. A hned nám začal hrozný den. Vedoucí nám na rozcvičku dali kolečko k lesu a zpátky. A šli na snídani. Po snídani jsme šli ven a hráli hry. Jako je Nekonečná vybika, Pyramida, Upíři a Pepíčku, pípni. Potom byl oběd a polední volno. Pak jsme venku hráli nějaké hry. Buď město Palermo a nebo Nekonečnou vybiku a kdo nechtěl hrát tak dělal něco jynného. Ve čtyři hodiny se šlo do chaty a dělali masky na Maškarní diskotéku. Potom byl nástup a večeře. A pak připravování na diskotéku. Kolem deváté hodiny se začalo s představování masek co jsme a něco o sobě. A potom se šlo spát.

(služební oddíl Orionky)

Fotogalerie:

—————

Zpět


Kontakt

Klub PMD, z.s.

Jana Palacha 1103, Mladá Boleslav, PSČ 293 01

+420 732 583 484