Den 10

25.08.2008 00:00

Reportáž:

Tématem dnešního dne byli pohádkové dopravní prostředky. Dopoledne jsme začali tím, že jsme dohráli hru z předchozího dne, slovíčkaření. Pak jsme se vydali ven a každý tým dělal něco jiného. Někdo dohrával turnaj ve vybíjené. Mezitím si každý tým vyzkoušel otáčení létajícího koberce. Celý tým se postavil na koberec a musel ho otočit naruby, aniž by se dotkl země. Všem se to nakonec podařilo, i když v různém čase. Další věc, kterou musely děti stihnout dopoledne, byla výroba vlaštovek – fénixů, aby se mohly odpoledne zúčastnit velké přehlídky.

Po obědě dostal každý tým seznam věcí, které jedna princezna poztrácela ze svého kufru, když projížděla krajem na ples. Úkolem týmů bylo projít se po vesnici a pokusit se najít všechny věci. Měly na to čas asi tak hodinu a půl. Když se všichni vrátili, předvedli věci, které se jim podařilo získat.

Po svačině přišel čas na představení fénixů, vyrobených dopoledne. Hodnotily se čtyři kategorie:
1) nejkrásnější fénix
2) fénix, který doletí nejdál
3) fénix, který se nejdéle udrží ve vzduchu
4) nejmenší fénix, který uletí aspoň dva metry

Přehlídka byla velmi úspěšná, mohli jsme vidět skutečně báječné stroje. Když všichni fénixové úspěšně přistáli, vyrazili jsme k lesu za další hrou. Jmenovala se Královský posel. Každý tým dostal velkou tabulku. V lese byly rozmístěny kartičky s písmenky a polohou v tabulce. Z každého týmu vyběhl vždy jeden posel, který našel kartičku, zapamatoval si písmenko a pozici. Přiběhl zpět a zapsal to do tabulky. Bohužel se nepodařilo do večeře vyplnit všechna políčka, takže hra pokračovala po večeři. Než se setmělo, nebyla ještě všechna políčka popsaná, takže týmy směly dopsat písmenka, která jim zapadala do textu.

Večer jsme všichni společně zavolali na Viga a společně s ním si vychutnali večerníček v podání dobrovolníků z více týmů.

A jak to viděly děti ze služebního oddílu?

Dnes jsme vstávali v půl osmé vedoucím dne byla Jana a služebním oddílem jsme byli mi Červení. Rozcvička byla krátká zvířátková. Nejdříve jsme skákali jako žáby, chodili jako čápi a ještě například běhali jako raci. Snídaně byla jako vždy. Dopolední program jsme zahájili dokončením hry z předešlého dne. Ve které vyhrála na 100% Anička Roháčková. Poté jsme dohrávali vybiku, otáčeli koberec a snažili se vyrobit vlašky. První aby doletěla nejdál, druhá aby se udržela co nejdýl ve vzduchu a třetí co nejmenčí která uletí alespoň dva metry. Oběd byl skvělí. Po poledním klidu nám vedoucí řekli pověst o princezně dostali jsme lístek s tím co postrácela a museli jsme to jít sehnat do vesnice (bylo toho dost). Když jsme se všichni vrátili z vesnice dali jsme si soutěž ve vlašťovkách. Ještě před večeří jsme šli hrát hru do lesa s názvem přenášení zprávi, kterou jsme dohrávali i po večeři. Večerní nástup byl dnes chvíli dýl než obvikle. A jako poslední jsme zavolali Viga aby se podíval na náš večerníček. Dnes na téma dopravní prostředky. Celý den byl úžasný.

(služební oddíl Tygří drápy)

Fotogalerie:

—————

Zpět


Kontakt

Klub PMD, z.s.

Jana Palacha 1103, Mladá Boleslav, PSČ 293 01

+420 732 583 484